Ден: д.м.г

Нема доказ дека муртинци го поставиле транспарентот со порака до Заев

[Рецензија: МУРТИНЦИ ГО БАРААТ ЗОКИ НАЗАД: ,,Ела си дома не се бpyки”] Пред нас имаме тенденциозен напис, чија намера не е ништо друго освен по секоја цена  да се наруши угледот на премиерот, Зоран Заев, а за да се постигне таа цел се употребуваат ниски удари. Станува збор за многу […]

Кавалот, изборите и лошото новинарство

  [Рецензија: (ФОТО) Синот на Силјановска-Давкова фатен како свири на кавал во Градски парк за пари]   Сторијата за синот на претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, кој свири на кавал, беше доста коментирана и споделувана во изминатиот период, но начинот како таа сторија беше обработена укажува на манипулација и […]

Завршен настан и промоција на резултатите на „Читај и меѓу редови“ – проект на Здружението на граѓани „Фокус“, Велес

Денеска во кавадаречко Моклиште се одржа завршниот настан на проектот „Читај и меѓу редови“, кој ЗГ „Фокус“ го спроведуваше во партнерство со порталот „Дума.мк“ и КТВ телевизија од Кавадарци, а во рамките на проектот „КриТинк“. На почетокот, извршната директорка на „Фокус“ ги поздрави присутните и даде сумарни информации за резултатите […]