Ознака: Рената Дескоска

Дескоска не се враќа во ресорот образование

  [Рецензија: Дескоска се враќа во образование, во Правда кадар на ДУИ, власта размислува за размена на ресори?] Текстот што го рецензираме е „празен“, тој се базира исклучиво на шпекулации за смената или рокадата на министрите во Владата што ја најави премиерот Зоран Заев. Наводното враќање на министерката за правда, […]

Наслов што нема врска со текстот

   [Рецензија: СЈО заминува во историјата, договориле лично Мицкоски и Заев ] Насловот на текстот што рецензираме алудира дека Специјалното јавно обвинителство нема да постои, што воопшто не е точно, бидејќи власта и опозицијата сè уште бараат модел како СЈО ќе функционира во рамките на Јавното обвинителство. Изречното тврдење во […]