Ознака: Стојанче Стоилов

Стоилов се сликал со Шилегов, но некој го исекол

[Рецензија: Столе не издржа, по Заев немаше сила да се слика и со Шилегов] Овој текст е пример за тоа како намерно можат да се шират лаги и дезинформации. Линк до оригиналниот напис: Столе не издржа, по Заев немаше сила да се слика и со Шилегов Датум и време на […]

Успехот на ракометниот клуб „Вардар“ извалкан со политика и навивачки говор на омраза

Ракометниот клуб „Вардар“ стана европски првак откако го победи „Веспрем“ во финалето на Лигата на шампиони во Келн. Но, овој голем спортски успех на клубот медиумите не го проследија само од спортски аспект, ставајќи акцент само на победата и успехот, туку повторно политиката ја замешаа таму каде што не ѝ е местото во спортот