Ознака: тереза меј

И суеверието дел од репертоарот на ширење нетрпеливост кон Заев 

[Рецензија: ГУБИТНИЦИ: Изгубија сите што му стискаа рака на Заев, а најмногу Ципрас кој направи селфи] Непосредно после завршетокот на изборите за Европскиот парламент, во земјите членки на Унијата, а непосредно пред објавувањето на Препораката за безусловно почнување на преговори за прием на Северна Македонија во ЕУ, порталот „Денешен“ објави […]

Шлаканица за новинарските стандарди, а не за Заев

[Рецензија: Тереза Меј со жешка шлаканица за Зоран Заев (ВИДЕО)] Овој текст е класичен пример за манипулација со информациите и спинување на вистината. Линк до оригиналниот напис: Тереза Меј со жешка шлаканица за Зоран Заев (ВИДЕО) Датум и време на објавување: 24.5.2019 Датум на рецензирање: 28.5.2019 Рецензент: Ана Анастасовска Написот […]