Проектот е финансиран од Европската Унија
Со критично мислење до граѓани со медиумска умешност - КриТинк
Mendim kritik për qytetarë me shkathësi mediatike - CriThink
Critical Thinking for Mediawise Citizens - CriThink

  пишете ни...


  Избрани

  Еувсдисинфо: Од Кремљ без љубов

  Ова беше напорна недела за проруските медиуми: покрај тоа што измислија „англосаксонски“ провокации и злобни глобалистички заговори со Папата, мораше да се справат и...

  ДФРЛаб: Про-Кремљ медиумите дезинформираа дека за вакцината Спутник V е успешно...

  Про-Кремљ медиумите брзо ја раширија веста дека Рускиот фонд за директни инвестиции успешно аплицирал за одобрување на вакцината Спутник V на пазарот на Европската...

  Јутјуберка ја објаснува теоријата на заговор „Кјуанон“

  Во нејзиното ново видео јутјуберката Кика Авеиро зборува за теориите на заговор „Кјуанон“, кои потекнуваат од САД. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=PfStwj0zC6A&w=560&h=315] „Она што не го знаев досега...